EMLAK ILAN
Emlak Sat, Al, Kiraya ver!

Haberler

21.09.2013
Şanlıurfa’da Emlak Fiyatları Neden Çok Yüksek?
Şanlıurfa ve bir kaç ilimizde neden emlak fiyatlarının bu kadar yüksek olduğundan bahsetmek istiyoruz.
Emlak ve arsa sektörü Türkiye'de büyük bir gelir kapısı olarak görülüyor. Tabi büyük maddi gücünüz varsa. Kısa sürede büyük paralar kazanmak gerçekten çok kolay, nedenini irdelediğimizde bütün servetini emlak ile yapan kısa sürede sermayesini 1000 e katlayan bazı emlak tacirleri veya zamanında arsa parsellerinin büyük bölümünü ellerinde bulunduranlar büyük servetler kazandılar.

Şanlıurfada köklü ailelerin çoğu dağ, çorak veya ıssız demeyerek çok ucuza elde ettikleri arsaları, imar izinleri verildikçe yüksek fiyatlara satarak burdan elde ettikleri gelirleri ise yine önemli noktalardaki arsalara harcayarak nerdeyse imara açılan her yerde arsaların yüzde 90 ından fazlasını ellerinde tutarak yapay olarak emlak fiyatlarının yükselmesine neden olmuşlardır.
Buğün emlak fiyatlarının yüksek olmasının temel nedeni budur. Mütahitin 1 dönüm arsaya biçilen 1 trilyon fiyatı ödemekten başka yolu yoktur, oda bu yüksek meblağdaki arsa fiyatının giderini zorunlu olarak daire fiyatlarına yansıtmak zorundadır.

Toki gibi kurumların kronikleşen bu sorunu çözmek için kamuya ait arsa ve arazilerde bir an önce büyük siteler yaparak emlak açığını kapatarak vatandaşlara yaşatılan bu yüksek fiyatların direncini kırması gerekiyor. Aksi taktirde yüksek emlak fiyatlarının yanında yüksek kiralardan dolayı alt tabaka oturabilecek ev bulamayacak hale gelecektir.
Anahtar Kelime Arama

Fatal error: Call to a member function getDataFormat() on a non-object in /home/emlakila/public_html/includes/classes/rlHook.class.php(120) : eval()'d code on line 3